Seramik Uygulama

Seramik uygulama hizmetlerimizi siz değerli müşterilerimize sunmaktan keyif alıyoruz. Eskimiş olan seramik yüzeylerinizin öncelikle temizleme işlemlerini tamamlıyor ve alanlarınızdaki eski seramikleri söküyoruz. Daha sonra mekânlarınıza en uygun olan seramikleri uygulamaya başlıyoruz. Seramik kaplama uygulamalarımız geniş bir kullanım alanına sahiptir. Tüm mekânlarda kullanılabilecek malzemelerdir. Son yıllarda özellikle banyo ve tuvalet alanlarında seramik malzemeleri tercih edilmektedir. Ayrıca mutfaklarda ocağın bulunduğu alandaki duvarlarda yağın kolay temizlenmesi için seramik olarak tercih edilebilmektedir.

Seramik uygulama işlemleri profesyonel bir süreçtir. Bu süreç profesyonel ustalarımız tarafından başarılı bir şekilde tamamlanır. Öncelikle;

  • Seramiklerinizin mekânlarınıza uygun renkte seçilmesi gerekir. Seramik yapıştırıcıyı, ıspatula yardımıyla zeminlerinize sürüyoruz.

  • Daha sonra seramiği duvara uygulayacaksak zemin kısmından, yere uygulayacaksak en köşeden başlıyoruz.

  • Seramiği öncelikle zemine yerleştirip, hafifçe bastırıyoruz. Genel olarak bu süreçte kauçuk tokmak kullanıyoruz. Bu aşamada çok fazla baskı yapmıyoruz. Çünkü yapıştırıcının dışarı taşma durumu vardır.

  • Seramikleri yapıştırdığımız süreçte seramiklerin arasına küçük seramik takoz bırakıyoruz. Bu çalışmamız seramiklerin eşit şekillenmesini sağlıyor.

  • Lavabo ve doğalgaz borusu gibi alanlar için seramiği şekillendirmek için elektrikli testereyle kesiyoruz. Kesim işleminden önce alanlarınızın ölçüsünü alıyor ve kesim işlemlerini gerçekleştirerek seramik malzemeleriniz uyguluyoruz.

  • Bütün seramiklerin döşenmesi sonrasında, seramikler arasındaki derz boşluklarını doldurabilmek adına 24 saat bekliyoruz.

  • Derz dolgu işlemlerini tamamlamadan önce derz artılarını çıkarıyor ve seramik aralarını elektrikli süpürgeyle temizliyoruz. Daha sonra bölgeyi nemli bir bezle siliyoruz. Daha sonra seramik derz dolgu işlemlerini tamamlıyoruz.

Sizlerde profesyonel seramik kaplama uygulamalarımızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.